هک-اینستاگرام-از-طریق-ایمیل-جعلی

آپدیت جدیدی به اپ اینستاگرام اضافه شده که به کاربران اجازه می‌دهد تا با اعتبارسنجی ایمیل‌هایی که ادعا می‌کنند از جانب اینستاگرام ارسال شده اند، از جعلی یا واقعی بودن آنها باخبر شوند.

از این پس کاربران اینستاگرام می‌توانند صحت ایمیل‌هایی که در آنها ادعا شده از جانب اینستاگرام ارسال شده اند را با رفتن به قسمت تنظیمات یا Settings و سپس در بخش Security گزینه Emails from Instagram بفهمند. در این قسمت تمام ایمیل‌هایی که اینستاگرام در ۱۴ روز گذشته به کاربر فرستاده شده است، نمایش داده می شوند.

هک-اینستاگرام-از-طریق-ایمیل

در بخش فوق ایمیل‌هایی که از طرف اینستاگرام فرستاده شده اند در دو دسته بندی Security و Other قرار می‌گیرند. اگر ایمیلی در این بخش وجود داشته باشد، از طرف اینستاگرام ارسال شده و می‌توان لینک‌هایش را دنبال کرد.

اگر ایمیل دریافتی در قسمت گفته شده قرار نگرفته باشد، قطعا جعلی بوده و برای فریب دادن کاربر برای وارد کردن نام کاربری و رمز عبور ارسال شده است. در این حالت باید سریعاً ایمیل مذکور را در سرویس ایمیل خود، پاک کنید.

با پیچیده تر شدن حملات فیشینگ، اضافه شدن قابلیت مذکور به اپلیکیشن اینستاگرام می‌تواند تعداد این قبیل حملات را کاهش دهد. در برخی از حملات فیشینگ، هکرها می‌توانند با وجود تایید هویت دو مرحله در اکانت، از طریق ارسال یک سایت جعلی، کد شش رقمی کاربر را دریافت کرده و با وارد کردن آن در سایت اصلی از طرف صاحب اکانت، حساب او را هک کنند.

با وجود بالا رفتن امنیت اکانت با فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای، این قابلیت نیز به طریقی هک می‌شود. با این حال بهتر است جانب احتیاط را رعایت کرده و این قابلیت امنیتی را برای اکانت خود فعال کنید.

در حالی که بسیاری عقیده دارند سیستم تایید هویت دو مرحله ای راهکاری عالی برای جلوگیری از هک سیستم است، نقص های امنیتی آن رفته رفته در حال آشکار شدن است.

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 ( 0 رای - میانگین امتیاز :0,00 از 5 )
برای ثبت رای باید ثبت نام کنید.
Loading...

لطفا این مطلب را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست